Uczestnictwo w uroczystych obchodach świąt państwowych to obywatelski obowiązek każdego z nas. Z okazji święta 3 maja bądź 11 listopada organizowane są różnego typu imprezy oraz akademie szkolne, mające na celu przypomnienie historii naszego kraju oraz dlaczego daty te są dla nas tak istotne. Do obchodów świąt należy jednak odpowiednio się przygotować. Bardzo istotny jest dobór właściwego stroju – uroczystego, galowego. Patriotycznym elementem ozdobnym są natomiast kotyliony, które tradycyjnie przypina się do klapy marynarki bądź koszuli. Zgodnie ze zwyczajem, kotylion należy umieścić po lewej stronie, na wysokości serca. Kotyliony w święta państwowe powinny założyć osoby prywatne, we własnym zakresie zaopatrując się w nie, ewentualnie przygotowując metodą DIY. Tymczasem instytucje państwowe, takie jak szkoły, zakłady pracy czy organizacje non-profit mogą zamówić gotowe kotyliony, które zostaną przekazane pracownikom i osobom współpracującym.

Lekcja patriotyzmu

Kotyliony patriotyczne to doskonały wybór przede wszystkim dla szkół, które od najmłodszych lat powinny krzewić w młodych ludziach miłość do narodu, wypracowując przy tym odpowiednie postawy. Dzisiejszy patriotyzm wymaga małych gestów, zwłaszcza od dzieci i młodzieży, jednak warto zadbać o to, aby każdy zainteresowany mógł w pełni obchodzić święta państwowe, a zwłaszcza 3 maja oraz 11 listopada. Szkoły mogą więc zamówić dla uczniów kotyliony, które zostaną rozdane podczas uroczystej akademii bądź w jej przededniu. Co istotne, są one wielokrotnego użytku, zatem mogą posłużyć również w trakcie obchodów innego rodzaju uroczystości, na przykład upamiętniającym wybuch II wojny światowej.

Jakie kotyliony wybrać?

Kotylion patriotyczny, czy kotylion ze wstążki powinien być stosunkowo prosty, a jednocześnie musi przedstawiać to, co najważniejsze, a więc flagę Polski oraz godło. Do wyboru mamy różne rodzaje kotylionów w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu na ich zakup mogą pozwolić sobie zarówno instytucje, jak i osoby fizyczne. Warto zapoznać się z ofertą firmy Aspol, której kotyliony od lat dumnie prezentują się na piersiach Polaków – świadomych wartości swojego kraju patriotów. Choć są niewielkich rozmiarów, to niosą za sobą duży przekaz.

Warto zobaczyć: