Tablice manipulacyjne dla dzieci to niezwykle rozwojowe i uniwersalne zabawki dedykowane dziewczynkom, jak i chłopcom. Tablica manipulacyjna wypełni czas Twojego dziecka oferując mu dużo więcej niż tylko zabawę. Wesprze jego rozwój oraz wzbudzi ciekawość i chęć poznawania otaczającego je świata. Zobacz, jak działa taka zabawka. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść maluchowi zabawa nią oraz gdzie najlepiej kupić tablice manipulacyjne dla dzieci.

Co to jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna to ogólnie mówiąc połączenie zabawki edukacyjnej i kreatywnej. Dedykowana jest dzieciom od 1-3 roku życia, ale mogą się nią bawić i starszaki – wtedy tablica będzie pełniła głównie funkcje edukacyjne. Zabawka składa się z drewnianej deski o określonych: kształcie i wielkości, do której przymocowane zostały rozmaite ruchome elementy. Zadaniem dziecka jest odkrycie jak działają i co trzeba zrobić, by zadziałały.

Tablice manipulacyjne – zastosowanie

Dlaczego warto kupić taką zabawkę dziecku? Powodów jest co najmniej kilka.

Zabawka uczy logicznego myślenia

Tablica pomaga dziecku zrozumieć, jak działają niektóre mechanizmy. Uczy go jakie czynności musi wykonać, by dany element zadziałał.

Tablica wspiera rozwój dziecka w wielu obszarach

Tablica manipulacyjna wspomaga wszechstronnie rozwój dziecka. W trakcie zabawy nią maluch:

  • udoskonala zdolności manualne;
  • rozwija zmysł: słuchu, wzroku, dotyku;
  • poznaje różne: kształty, faktury, a nierzadko również kolory;
  • ćwiczy wyobraźnię i kreatywność.

Zabawka pomaga w budowaniu koncentracji dziecięcej

Maluch powtarza wielokrotnie czynności, które pozwolą mu uruchomić dany element na tablicy. Tym samym buduje swoją uwagę i zapamiętuje działanie, jakie musiał wykonać.

Tablica pobudza samodzielność i ciekawość dziecka

Ze względu na mnogość mechanizmów, które składają się na tablicę w dziecku budzi się naturalna ciekawość do czego one służą i jak działają. Ponadto może ono samodzielnie decydować o tym, którego z nich użyć.

Tablice manipulacyjne inne niż wszystkie inne

Już wiesz o czym mowa i jak działają tablice manipulacyjne dla dzieci. Czas, by sprawdzić, gdzie najlepiej kupić taką zabawkę. Z pomocą przychodzi sklep internetowy FoxyFamily. Posiada on w swojej ofercie bardzo atrakcyjne dla dzieci tablice manipulacyjne. Na czym polega ich wyjątkowość? Na tle pozostałych tego typu zabawek te od FoxyFamily wyróżniają:

  • neutralne barwy – dzięki czemu można je z łatwością wkomponować w kolorystkę panującą w danym pokoju dziecięcym;
  • atrakcyjne dla dzieci kształty ulubionych zwierzątek – są tam dobrze znane dzieciom lisy i niedźwiadki, ale i bardziej egzotyczne lamy, żyrafy, leniwce, a nawet dostojne lwy;
  • sposoby użytkowania – znajdujące się w ofercie tablice można wieszać, albo stawiać w zależności od potrzeb małego odkrywcy.

Tablice pomalowane zostały farbami na bazie wody rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. 

Słowem podsumowania: jeśli szukasz wielofunkcyjnej zabawki edukacyjnej, która przy okazji wyzwoli kreatywność i wspomoże intelekt Twojego dziecka, to tablica manipulacyjna od Foxy Family, jest dokładnie tym, czego szukasz. Umieść ją w pokoju swojej pociechy, a zobaczysz, jak chętnie będzie chciała się nią bawić, być może zachęcając do zabawy również i Ciebie.